Kanal 9

GAMAS YÖNETİM KURULU BAŞKANI CEVAT SARIKARTAL TV 9’DA

       Gamas Başkanı tv 9’da yayınlanan Doğru Seçim programında program yapımcısı ve sunucusu Şaziment Akkuş’un sorularını yanıtladı.
Söyleşiden bir kesit sunuyoruz.
            270 üniteden oluşan dev bir kompleks olan Gamas hergün 12 saatimizi yaşadığımız bir yerdir, bir yurttur, iş kapımızdır, kısaca kalbimizin anayurdudur diyebilirim.
        Gamas 1997’de faaliyete geçti. Mobilya ve dekorasyon ürünlerinin üretildiği ve satıldığı,ustalarının İstanbul çapında iyi ustalar olduğunu söyleyen Sarıkartal antikalarımızın tamirinde ve yeni ürün tasarımlarında hayatın damarlarını yakalayan, geçmiş ve geleceğin kavşak noktası olan, hem dünü hem bugünü yakalamış, hem perakende hem toptan, hem çarşı hem imalatçı olarak hizmet vermeye devam eden tüketici dostu bir kurumdur. Gamas yarınki hayatın ticaret şeklini ortaya koyan bir sistemi elinde tutmaya çalışıyor diyen başkan Gamas da üreticinin sıcak ilgisi ile karşılaşırsınız. Burada fason hayatlar ve robotlar yok. Bir ustanın eliyle tuttuğu rengini ve şeklini verdiği beyninde tasarladığı zanaat ve sanat tasarımları merkezidir. Fason ve robot ticaret şeklini reddeder. Yarın ki ticaret sebebini bugün de gösteriyor. Dev grosmarketlerin boğucu ve yorucu gürültülü ve radyasyon baskısına karşı, yağmurun ve güneşin, karın ve rüzgarın melteminde, çay ve kahve ikram edilen sıcacık çağdaş bir ticaret ve imalat şeklinin tek adresidir.
        Gamas sosyal ve yaşam alanı ve ticaret alanıdır. Sokak mağazacılığının en güzel örneklerinden biridir. Burada yoğun ses ve ışık efektleri yoktur. Geçmişin damarlarını tutarak çağdaş anlayışın ortak yorumu olarak karşınıza çıkar.
        Burada insana saygılı ve sevgili bir tavırla aldatılmadan evinizin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Burada aldatan kampanyalar, her yanı rant ve kar kokan hislerini yitirmiş, robot ticaret şeklini göremezsiniz. Gamas gittikçe yalnızlaşan insanlara, güleryüzlü ve merhaba diyen sosyal bir olgudur. Gamas sevinçlerinizi ve duygularınızı yansıtır. Ürünler yerlidir, yurtdışından ithal edilip mağazasında sattıktan sonra kazancını kendi ülkesine götüren yabancı  grosmarketlerden değildir. Yerlidir, bizden biridir. Bizimle aynı platformda düşünür, motifleri, renkleri, desenleri düşleri ortaktır. Gamas Sultangazi de şehrin merkezinde elinizin altında size çok yakın bir mobilya ve dekorasyon merkezidir. Tüm İstanbul halkını Gamas’a bekliyoruz.