Gamasta Mor Esintiler

5 kadın sanatçının Gamas Mobilyacılar Sitesi Cahit Altunay Sergi salonunda gerçekleştirdiği karma resim sergisinde 450-500 kadar sanatseverin açılışta hazır bulunması, sanatçılarımıza büyük destek moral ve heyecan vermiştir. Hemen açılışta %50 ye varan bir resim satışıyla kent merkezlerindeki şöhretli galerilerin ve şöhretli sanatçıların bile sağlayamadığı hem izleyici desteğini, hem satış desteğini sağlamıştır.

Halkın tüm kesimlerinin katıldığı Gamastaki bu sanat olayında farklı portrelerin olduğu gözlenmiştir. Ev kadınlarının, İşçilerin, çırakların, kalfaların, tüccarların, bürokratların, memurların, simitçi ve ayakakabı boyacılarının, eğitimcilerin ve aydınların katıldığı, belediye başkanımız Sayın Cahit Altunay’ında onöre ettiği bu güzel sanat olayında gerçek anlamda bir halk buluşması sağlanmıştır.

Basın ve yerel medyanında ilgi gösterdiği bu sanat olayının Gamas mobilyacılar sitesinden şehir merkezine gönderilmiş anlamlı bir mesaj olduğunu düşünüyoruz.

Sanatçılar Gamas yönetim kuruluna ve Gamas yönetim kurulu başkanı Küratör Cevat Sarıkartal’a kendilerini ifade etme imkanı tanıdığı için bu desteklerinden dolayı teşekkürlerini bildirmişlerdir.

Sergiye katılan  Arzu Kızıl, Ferdane Şahin, Gülsüm Şen, Hayriye Taş, Yasemin Karakışla isimli sanatçıların enfes kır ve kent peyzajları hayatın ritmi, coşkusu ve çilesi ve farklı insan portreleri soyut, yarı soyut ya da dekoratif bir tarzda izleyicilere sunmaları, izleyicilerinde beğenilerini kazanmasına yol açmıştır.

Sanatçılarımız hayatın ta kendisini getirip sahneye koymuşlardır.