Esnaf Bülteni “GAMAS Üyeleri “SARIKARTAL’la Uçmaya Devam” Dedi…”

Genel Kurul saygı duruşu ile başladı. GAMAS kurucu üyelerinden Fehim Sancaklı Divan Başkanı seçildi

GAMAS Genel Kurulu üyelerinin yoğun katılımı ile yönetim binasındaki toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Genel Kurula Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Kaymakamı adına Yaz. İşl. Müd. Osman Avcı ve GAMAS Genel Kurul üyeleri katıldı.
Sultangazi Kaymakamı’nın GAMAS Sanayi Sitesine katkılarından dolayı onu temsilen gelen Osman Avcı’ya GAMAS Yön. Kur. Bşk. Cevat Sarıkartal tarafından teşekkür plaketi verildi. Osman Avcı konuşmasında GAMAS sanayi sitesinin ihtiyaçları ile ilgilenmeye devam edeceklerini belirterek, Kaymakam bey adına teşekkürlerini ve şükranlarını sundu. Daha sonra Genel Kurula katılan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay bir konuşma yaptı. Konuşmasında Sultangazi ilçesinde bulunan bütün sanayi sitelerinin isteklerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Altunay, Yazın İstanbulda çok kısa sürdüğünü ve Sultangazinin tüm mahallelerinde asfaltlama çalışmalarına başladıklarını belirterek, GAMAS Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Sarıkartal ile çok sık görüştüklerini ve sonbahara doğru sitenin asfaltlarını yapacaklarını söyledi.
Altunay yaptıkları hizmetlere de değinerek açtıkların ikinci etap Mimar Sinan Kent Ormanı, temelini yeni attıkları Sultangazi Hizmet Binası, 7 yıldızlı pazar alanları, parklar, okullar, 650 yataklı devlet hastanesi, yaşlılar evi inşaatı ve daha birçok hizmetleri hakkında bilgiler verdi.
Konuşmasının sonunda sorulan sorulara da detaylı cevaplar veren Altunay’ a GAMAS Yönetim Kurulu Başkanı Sarıkartal, Siteye hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.
Genel Kurul saygı duruşu ile başladı. GAMAS kurucu üyelerinden Fehim Sancaklı Divan Başkanı seçildi ve plaketini GAMAS Yönetim Kurulu Başkanının elinden aldı.
Divanın oluşmasının ardın gündem maddelerine geçildi. Gündem maddeleri konuşuldu, tek tek oylanarak kabul edildi.
Konuşmacılar; yapılanlar ve yapılmayanlar üzerinde fikir beyan ettiler.
GAMAS Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Sarıkartal soruları cevaplayıp üyelerin merak ettikleri ve öğrenmek istedikleri konulara açıklık getirdi. GAMAS Başkanı Sarıkartal katılımcı bir kongre yapmak istedikleri için herkesi özel olarak davet ettiklerini, e-posta ve SMS ile katılımın fazla olmasını sağlamak için çalıştıklarını söyledi. Sarıkartal daha önceki başkanlara 2-3 yıl yönetim hakkı verilirken geçen kurulda bana 1 yıl verdinin bu yüzden size sitem ediyorum ancak bu genel kurulda 2 yıl yönetim hakkını verdiğiniz için ve bana güvendiğiniz için teşekkürlerimi sunarım dedi. Başkan Sarıkartal GAMAS’ta üyelerin bilmesi gereken çalışmaları ve yenilikleri anlattı. Yapılan yeniliklerin GAMAS’ı nasıl etkilediğini ve iyi noktalara getirdiğinin örnekleri ile anlatan Başkan, kötü gidişi durdurduklarını, şimdi iyiye gidişi hızlandırmak için çalışacaklarını söyledi. Site için büyük problem teşkil eden sokak ve yol işgallerini büyük tehdit olarak gördüklerini bunun için önemli çalışmalar yaptıklarını ancak işgalcilerin direndiğini söyleyen başkan, bu işgalleri kısa sürede sonuçlandıracaklarını ve GAMAS’ın sadece Sultangazi de değil, İstanbul’da da yıldızı parlayan bir site haline geleceğini söyledi. GAMAS’ın artık statik, donuk, kaderiyle baş başa bırakılmış bir site olmaktan çıkıp, aktif ve yaşayan bir site haline geldiğini söyledi. GAMAS artık iş hacmiyle dünyaya açılma gayretiyle (Çindeki Canton fuarına organizasyon) sosyal sorumluluk projeleriyle, sanatsal platformlardaki duruşuyla, medya ve basında yer almasıyla, gerçek anlamda bir kimlik edinmiştir. GAMAS da gerçekleştirdikleri sergi salonuyla Sultangazi de bir ilki gerçekleştirdiklerini, Türkiye’nin en büyük kuruluşlarının dahi sahip olamadığı, medya ve basın veri tabanıyla bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi. Geçen yıl ki bütçe de olmamasına rağmen tasarruf ederek, 70-80 bin kiralık ilave yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. “GAMAS Mobilyacılar” isminin patentini aldıklarını, GAMAS web sitesini yayına geçirdiklerini söyledi. GAMAS çevresine yerleştirilen 14 adet tabelayla, GAMAS isminin hafızalara kaydedilmesini amaçladıklarını, bütün bunları yaparken üyelerimizin gücünü arkalarına alarak, onlardan aldıkları kuvvetle yollarına devam ettiklerini söyledi.
İki yıllığına seçilen yeni Yönetim Kurulu Listesi;
1-Cevat Sarıkartal, 2-Sinan Küçük, 3-Mustafa Semih Yapar, 4-Hasan Çınar, 5-Hilmi Kurtulmuş
Denetim Kurulu
1-Ahmet Türker, 2-Ali Osman Aydın, 3-Rasim Topçu Seçilmişlerdir.